Latest News
/नेकपामा ३०० केन्द्रीय सदस्य बेरोजगार,रोजगार दिने नेता बेरोजगार

नेकपामा ३०० केन्द्रीय सदस्य बेरोजगार,रोजगार दिने नेता बेरोजगार

नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) भित्र रहेका तीन सय बढी केन्द्रीय सदस्यहरू पार्टी कामबाट बिमुख हुँदा बेराेजगार बन्न पुगेका छन् ।

सचिवालय बैठकले केन्द्रीय कमिटी सदस्यलाई काम दिने र प्रदेश कमिटीमा सदस्यहरूको चयन गर्ने भने पनि स्थायी समितिको बैठकसमेत लामाे समय स्थगित भएको छ । प्रधामन्त्री, मन्त्री, प्रदेश इन्चार्ज र केही थान समिति सभापति राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तथा उपाध्यक्ष र सभामुख उपसभामुखबाहेकका अन्य सबै केन्द्रीय सदस्यहरू बेरोजगार भएको लामो समय भएको छ ।

४४१ सदस्य केन्द्रीय समिति रहेको नेकपाभित्र जिम्मेवारी बाँडफाँटमा ढिलाइ हुँदा तीव्र असन्तुष्टिसमेत बढेको छ । केही दिनदेखि जारी रहेको सचिवालय बैठकसमेत नियमित रूपले बस्न सकेको छैन । यही कात्तिक १२ र १३ गते बस्ने भनिएको स्थायी समिति बैठकसमेत पछि धकेलिएको छ । स्थायी समिति बैठकको आवश्यक तयारी पूरा नभएको भन्दै पछि धकेलिएको नेकपा स्रोतले जनाएको छ ।

पार्टी अध्यक्ष केपी ओली विरामी परेको तथा केही प्रभावशाली स्थायी समिति सदस्यहरू बैठकमा उपस्थित नहुने अवस्था आएका कारण सो बैठक स्थगित गरिएको नेकपा निकट स्रोतको दाबी छ । नेकपाको सचिवालय बैठकले महासचिव विष्णु पौडेल र सचिवालय सदस्य रामबहादुर थापालाई प्रदेश कमिटीका सदस्य चयन र केन्द्रीय सदस्यहरूको कार्यविभाजन गर्ने जिम्मेवारी दिएको थियो ।

नेकपा एमाले र नेकपा माओवादी (केन्द्र)बीच एकता घोषणा भएको ६ महिना बित्दासमेत पार्टीका सांगठनिक संरचनाहरूमा एकता हुन सकेको छैन । पार्टीको नाम एउटै राखेर काम गरिए पनि पार्टी एकीकरण भइसकेको छैन । पार्टीको आन्तरिक संगठनहरू पनि आ–आफ्नै तरिकाले काम गर्दैछन् भने संसदीय दल पनि दुवै पार्टीको फरक फरक स्थानमा रहेको छ । सांगठनिक एकताका लागि बारम्बार छलफल गरिए पनि दुबै पक्षको अडानका कारण एकता हुनसकेको छैन । त्यसभित्र पनि तत्कालीन एमालेको माधवकुमार नेपाल गुट सशक्त भएर आएको छ । जसले गर्दा सांगठनिक एकतामा तीनवटा समूह प्रस्ट रूपमा देखिएको छ ।

यसअघि बसेको नेकपाको सचिवालय बैठकले निर्णय लिन नसकेपछि पार्टीका महत्वपूर्ण र विवादित विषयमा निर्णय लिने अधिकार दुई अध्यक्ष केपी ओली र पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डलाई दिइएको थियो । अध्यक्षद्वयको निर्णय पनि विवादित बन्दै आएको छ ।

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share
Share