/आजबाट नयाँ नोट वितरण शुरु, नयाँ नोटमा केरमेट नगर्न अनुरोध

आजबाट नयाँ नोट वितरण शुरु, नयाँ नोटमा केरमेट नगर्न अनुरोध

Share on Social Media
आजबाट नेपाल राष्ट्र बैंकले नयाँ नोट वितरण शुरु गरेको छ । राष्ट्र बैंकले नेपालीहरुको महान चाड दशैंलाई लक्षित गर्दै आजदेखि असोज २९ सम्मका लागि नयाँ नोट सटहीको सुविधा प्रदान गर्न लागेको हो ।

राष्ट्र बैंकका कार्यकारी निर्देशक नरबहादुर थापाका अनुसार नयाँ नोट ५, १०, २०, ५० रुपैयाँ दरका नयाँ २–२ प्याकेट र १ सय रुपैयाँ दरका एक प्याकेट गरी जम्मा २७ हजार रुपैयाँसम्म प्रतिव्यक्ति सटही सुविधा दिइएको छ । ‘सर्वसाधारण नेपालीले नयाँ नोट राष्ट्र बैंकको केन्द्रीय, क्षेत्रीय कार्यालय तथा केही वाणिज्य बैंकहरुबाट साट्न सक्नेछन् ।’ उनले भने, ‘नयाँ नोट नेपाल बैंकको न्यूरोड, कीर्तिपुर, महाराजगञ्ज, जोरपाटी, पाटन औद्योगिक क्षेत्र, लाजिम्पाट र भक्तपुर शाखाबाट नोट सटही गर्न सक्ने व्यवस्था मिलाएका छौं ।’

यस्तै, राष्ट्र बैंकले राष्ट्रिय वाणिज्य बैंक तथा कृषि विकास बैंकका काठमाडौं उपत्काभित्र रहेका शाखाहरुले पनि नोट सटहीको सुविधा मिलाएको छ । राष्ट्र बैंकले उपत्यका बाहिर पनि क्षेत्रीय कार्यालयसहित नोट कोष रहेका वाणिज्य बैंकका शाखाबाट समेत सटही गर्ने व्यवस्था मिलाएको छ । राष्ट्र बैंकले नयाँ नोटमा केरमेट तथा काम नलाग्ने गरी जथाभावी प्रयोग नगर्न अनुरोध गरेको छ ।

Share on Social Media