काठमाडौँ भदौ १८ ज्योति बिकास बैंक  लि. का उच्च ब्यवस्थापनमा दुई नयाँ पदाधिकारीहरु नियुक्त हुनुभएको छ । मिति २०७५।०५।१८ गतेका दिन बैकको नायब महाप्रबन्धकमा शुशिल कुमार शर्मा तथा सहायक महाप्रबन्धकमा रामहरि आचार्य नियुक्त हुनुभएको छ । शुशिल कुमार शर्माको २३ बर्ष नेपाल एस. बि. आइ. बैक लि. र ५ बर्ष नेबिल बैंकमा काम गरेको अनुभब रहेको छ ।

उहाँ यस अघि एस. बि. आइ. बैकको क्षेत्रिय प्रबन्धकको रुपमा कार्यरत हुनुहुन्थ्यो । ब्यबस्थापनमा स्नातकोत्तर शर्मासँग शाखा प्रबन्धक देखि विभागिय प्रमुख तथा क्षेत्रिय प्रबन्धक सम्मको काम गरेको अनुभब रहेको छ । त्यसैगरी रामहरि आचार्य सँग एभरेष्ट बैकमा २० बर्ष काम गरेको अनुभब रहेको छ । ब्यबस्थापनमा स्नातकोत्तर आचार्य यस अघि एभरेष्ट बैकको प्रबन्धकको रुपमा कार्यरत हुनुहुन्थ्यो । उच्च ब्यबस्थापनमा स्थापित बाणिज्य बैकमा लामो समयसम्म महत्वपुर्ण भुमिकामा रहनुभएका ब्यक्तिहरुको नियुक्तिले ज्योति बिकास बैकको लक्ष प्राप्ति यात्रा अझ सहज हुने बिश्वास गरिएको छ ।

हाल बैंकले ६० वटा शाखा कार्यालय तथा २० वटा ATM मार्पत सेवा उपलव्ध गराउँदै आईरहेकोछ भने थप ३० वटा नयाँ शाखा तथा थप २७ स्थानमा ATM संचालनमा ल्याउने प्रक्रियामा रहेको छ । बैंकले १ लाख ५० हजारभन्दा बढि खाताबाट रु. २० अर्व भन्दा बढि निक्षेप संकलन गरी १० हजारभन्दा बढि ऋणी मार्फत रु. १६ अर्व भन्दा बढि ऋण लगानी गर्न सफल भएको छ । बैंकको हालको चुक्तापूँजी रु.२ अर्व ५९ करोड कायम रहेको छ भने हाम्रो विकास बैंकलाई प्राप्ति गर्न नेपाल राष्ट्र बैंकबाट सैद्घान्तिक सहमति प्राप्त गरि प्रक्रिया अगाडी बढाइरहेको छ ।